אחד האמצעים השימושיים ביותר לקירוי גגות הוא על ידי רעפים. רעפים הם לוחות אשר עשויים מחומרים שונים, כגון קרמיקה, חרסינה, אבן ועוד. משתמשים ברעפים למטרת קירוי גגות. הרעפים הומצאו אי שם במאה השישית לפני הספירה, ביוון העתיקה. מאז ועד היום שימוש בגגות רעפים ממשיך לקחת חלק בבנייה בכל העולם. גגות רעפים אינם מושפעים מהבדלי חום וקום, ההרכבה שלהם אומנם יקרה אך מונעת כניסה של מים, והרעפים לא נשחקים מהר כלל וכלל. מאפיינים אלו הופכים בקלות את הרעפים לחומר מועדף לקירוי גגות.

גגות רעפים בישראל – תשומת לב לפרטים הקטנים

במידה ואתם נמצאים בתהליך בניית בית, ובחרתם בגג רעפים בתור הגג הרצוי לכם. במצב כזה עליכם לוודא טוב מאוד את אמינות ויעילות החברה אותה אתם בוחרים להתקנת הרעפים. קיימים בארץ קבלנים רבים העוסקים בקירוי גגות אשר כלל וכלל אינם מקצועיים, במצב כזה אתם עלולים לסבול מבעיות רבות. בבתים ישנים, אשר בעליהם נפטרו והם הועברו בירושה, אנשים העוסקים בהליך פינוי ירושות מצאו עצמם מתעסקים רבות בנושא הרעפים. מכיוון שהבתים הללו ישנים, פעמים רבות מתבצע פינוי ירושות מעליות הגג, והן משמשות בסיס תחתון המאפשר גישה אל גג הרעפים מלמטה, על מנת לא להסתכן בעלייה על הגגות עצמם.

חברה טובה מספקת שירות טוב

מלבד קבלנים לא מקצועיים ישנן גם חברות מקצועיות ומומחיות בתחום גגות הרעפים. החברות הללו יעזרו לכם לתכנן מראש את צורת הגג, אופן העיצוב, המערכות והצינורות העוברים בסמוך לגג וכ'ו. כך שלא יווצר מצב שתוך כמה שנים תסבלו מהתפוצצות צינור, חור בגג וכיוצא מזה. במידה ואתם מתלבטים, קחו בחשבון שעדיף להשקיע כספים היום, מתוך מודעות והבנת חשיבות איכות הגג, מאשר לסבול בעוד כמה שנים מהפתעה לא נעימה אשר עליה תאלצו לשלם ביוקר.

כיצד נוודא את תקינותם של הרעפים?

ישנם מספר מאפיינים חשובים על מנת לוודא את תקינות הרעפים שלכם.

  • איכות הרעפים: חשוב לוודא שהרעפים אינם סדוקים או שבורים, רעף סדוק יגרום לכניסת מי גשמים לרחבי הבית. רטיבות מי גשמים גורמת נזקים רבים לחלל הבית.
  • יונים: במידה ואתם מוצאים את עצמכם מתמודדים עם יונים ברחבי הבית או בעליית הגג – המשמעות היא שיש להם דרך להיכנס. יש לאטום את כל הדרכים האפשרויות.
  • בידוד: אם הבית לא מתחמם בחורף ולא מתקרר בקיץ, אפילו שהמזגן והתנור פועלים בלי סוף, כנראה שיש פרצה. יש צורך לבדוק את איכות האטימה של הרעפים.

במידה ותשימו לב לקירוי נכון בזמן בניית הבית, אין לכם ממה לדאוג.