עצים הם חומר גלם המשמש את האדם מראשית הימים. בימינו ניתן למצוא לו תחליפים שונים כדוגמת פלסטיק ומתכת אך אין כמו העמידות, היופי והאפשרויות הטמונות בדבר האמיתי. ראשית יש לבצע הבחנה בין עצים רכים (רוב המחטים כגון האורן והאשוח) לקשים (רוב העליים כגון מהגוני, אגוז, אלון ועוד).

מידת הצפיפות ואופי החומרים של תאי הגזע המרכיבים אותו, בתוספת תנאי הגידול הם המשפיעים על קשיותו. באמצעות שקילה ניתן לבחון זאת, משקל הקשים גבוה יותר ממשקל הקלים. הוא משמש להסקה כשרצוי שיהיה יבש ככל הניתן מאחר והלחות בו קובעת את ערך החום ולכן בארצות בהם הוא משמש לכך נהוג להחזיק מקום מיוחד, מחסן לשמירתו מפני הרטיבות. עצים משמשים לבנייה בעיקר בצפון אמריקה ובצפון אירופה על פי שלושה סגנונות שונים: בנייה בקורות גסות לא מעובדות, בנייה בקורות ובנייה קלה.

סגנונות שונים

כשאנו מדמיינים לנו אירוח במקומות קרים מיד עולה בפנינו תמונה נפלאה של בקתה עשויה כולה קורות. במחוזותינו לא נותר לנו אלא להסתפק באירוח במלונות רשת טמרס כמו גם מלונות באילת שם הקורות עשויות לשמש לבניית דקים ופרגולות היוצרים מראה מזמין ונפלא וגם לרהיטים מעוצבים יפה.

השימוש בקורות לא מעובדים נפוצה בעיקר במקומות מיוערים בהם שפע קורות. בנייה מקורות מעובדות מתייחסת בדרך כלל לבניית השלד כשאת הקירות מחפים באמצעות מילוי אבנים, בבוץ או בלוחות. בשיטה זו משתמשים בעיקר בקורות ארוכות במיוחד מה שהופך זאת ליקר מאד ועם השנים לפחות נגיש בגלל המחסור בחומרי גלם איכותיים. בנייה קלה מקורה בסגנון שנקרא "בית הבלון" שפותח לאחר השריפה הגדולה בשיקגו, והוא מורכב מקורות קצרות ודקות המחופות לרוב בלוחות גבס. לרוב, גם כשכל המבנה עשוי לבנים עדיין ישמשו הקורות ליצירת דלתות, משקופים, לחיפו וריצוף.

ריהוט מתאים

ארונות, שולחנות, כסאות, כל מה שתרצו ניתן ליצור מלוחות וקורות בעובי וצבע הרצויים. אפילו כלי אוכל, צעצועים ועוד, שפע מוצרים לשפע שימושים. גם תעשיית הנייר דורשת את ליטרת הבשר שלה ואקליפטוסים שצפיפות הסיבים הייחודית שלהם מתאימה ביותר למטרה זו נשתלים במיוחד.

השכרת כסאות פלסטיק